Gyakran ismételt kérdések
Az alábbi oldalon összegyűjtöttük azokat a kérdéseket, melyek a legsűrűbben merülhetnek fel velünk és a kurzusainkkal kapcsolatosan. Beiratkozás fontolgatása előtt ajánljuk átfutni, ha pedig olyan kérdés merülne fel amire itt nincs, vagy nem kielégítő a válasz, azt várjuk e-mailben az info@nebuland.org címen, vagy fel lehet tenni Kapcsolat oldalunkon található űrlap kitöltésével is.
Hogy néz ki egy "Bevezetés az animáció világába" kurzus alkalom?
Alkalmainkat számítógépes tantermekben tartjuk. Minden órán egy rövidebb vagy hosszabb projekten dolgozunk a diákokkal. Az oktató kivetítőn prezentálva ismerteti az aktuálisan tárgyalt funkciókat, animációs lépéseket, amik az adott projekthez kapcsolódnak. Mivel a program amit használunk (Blender) elsőre igen bonyolultnak tűnhet, nagy gonddal siet segítségére mindenkinek, aki elakadt. Az óra folyamán igyekszünk valamilyen kerek egész részmunkát elvégezni a projekten a sikerélmény megszerzése érdekében. Az alkalmak végén Kahoot kvízjátékkal ismételjük át az aznap megszerzett tudást.
Hogy néz ki egy "Programozás alapjai drónokkal" kurzus alkalom?
Alkalmainkat számítógépes tantermekben vagy nagyobb termekben tartjuk. Minden órán változatos tematikákkal és kihívásokkal találkoznak a diákok. Az oktató kivetítőn prezentálva ismerteti az aktuális témakört vagy kihívást, melyen aztán a diákok egyénileg vagy kis csoportokban dolgozhatnak, miközben az oktató igyekszik mindenkinek segíteni. A legtöbb órán valós drónokat reptetünk, különböző mozdulatok végrehajtására programozzuk őket, mérnöki és ügyességi kihívásokat teljesítünk a drónokkal vagy drón szimulátorral teljesítünk virtuális kihívásokat. Az alkalmak végén Kahoot kvízjátékkal ismételjük át az aznap megszerzett tudást.
Hány fősek a csoportok?
Csoportjaink létszáma 5-12 fő.
Milyen tudást szereznek meg a Nebulandban a diákok?
A Nebuland diákjai széleskörű tudást szereznek, beleértve az algoritmikus gondolkodást, ami általános készségeiket is fejleszti. Az interaktív tanulás során különböző területeken, (mint például animációkészítés, programozás és drónirányítás) felfedezhetik és elmélyíthetik ismereteiket. A játékos projektek révén nem csupán új területek, szoftverek, programnyelvek és technológiák világába merülnek el, hanem kreativitásuk is nagy mértékben fejlődik. Az egyéni és csoportos alkotások során a diákok problémamegoldó készségeiket élesítik, és a csoportban dolgozási képességüket is fejleszthetik. A Nebuland kiemelt figyelmet fordít arra, hogy diákjai önbizalmat szerezzenek, és bátran álljanak neki új kihívásoknak, ami nem csupán az itt megszerzett tudást gazdagítja, hanem általában is erősíti az életben a pozitív hozzáállásukat.
Az XY kurzusra való jelentkezéshez szükség van bármilyen előképzettségre?
Sok kurzusunk esetén nem szükséges semmilyen előképzettség, sem különleges matematikai vagy informatikai tudás. Ha a megfelelő szinten kezdjük, akkor azt kell hogy mondjuk hogy kurzusainkat bárki el tudja végezni! Vannak (lesznek) azonban egymásra épülő kurzusaink is, itt az előfeltétel mindig az adott kurzus oldalán van megjelölve. Az előfeltétel kurzus elvégzése bizonyos esetekben kiváltható, ha a diák már rendelkezik a megfelelő tudással, ezt viszont minden esetben külön egyeztetjük.
Miért érdemes választani a Nebuland kurzusait a más programokhoz képest?
A Neuland csapatának célja hogy inspiráljuk és támogassuk a következő generáció alkotóit. Ezt úgy érjük el hogy kurzusaink interaktívak és kreatív projekteken keresztül segítik friss és izgalmas témák és technológiák elsajátítását pozitív tanulási élményeken keresztül. Oktatóink nemcsak szakértők, de türelmesek és kiváló kommunikátorok is, akik szeretetteljes tanulási környezetet teremtenek.
Milyen korosztálynak érdemes jelentkeznie a Nebuland kurzusaira?
7 éves kortól 17 éves korig ajánljuk a kurzusainkat. Természetesen minden kurzusnak megvan a maga korosztálya, így ennek megfelelően. Ami viszont biztos igaz, hogy újat tanulni a digitális alkotás témakörében már az első osztályosoknak is megy! 16-17 éves kor felett a tehetséges és rátermett fiatalok akár oktatói csapatunkat is bővíthetik.
Kik tanítanak a Nebuland kurzusain?
Oktatóink alapítóinkon, Zsigán és Benedeken kívül olyan fiatal egyetemisták, akik megbízhatóak, szeretnek gyerekekkel foglalkozni és jól magyaráznak valamint kiváló problémamegoldók. A szakmai tudásnál még fontosabb szempont a türelem, kommunikáció, segítőkészség, rögtönző képesség, és a gyermeknyelv értése és beszélése. Oktatóink szakmai és pedagógiai tréningeken készülnek fel a tanítás kihívásaira és rendszeres megbeszéléseken vesznek részt a folyamatos fejlődés érdekében.
Hogyan lehet jelentkezni a Nebuland kurzusaira?
A Nebuland kurzusra kizárólag honlapunkon lehet jelentkezni a jelentkezési űrlap kitöltésével, érdeklődni azonban bármikor lehet a megadott elérhetőségeken. A jelentkezési időszakban a végső csoportbeosztások alapján igazoljuk vissza véglegesen a jelentkezést.
Mikor vannak nyílt napok?
Nyílt napjainkat tantermi kurzusaink jelentkezési időszakában, minden félév kezdetekor, illetve pár héttel előtte tartjuk (szeptember-októberben és január-februárban), melyekre szeretettel várjuk az érdeklődő diákokat (és helyszíntől függően szüleiket). Ilyenkor általában bemutatjuk egy szeletét a Nebuland szerteágazó kurzusaink, és a diákoknak lehetőségük van kirpóbálni adott esetben drón reptetést, animáció készítést vagy programozást. Nyílt napjaink időpontjairól a honlapunkon és közösségi oldalainkon tájékozódhatnak.
Mikor indulnak a kurzusok és meddig tartanak?
Kurzusaink minden félév elején indulnak, vagyis jellemzően szeptember közepén illetve február elején és 4,5 hónapig tartanak, azonban lehetnek eltérések bizonyos iskolák esetében.
Mikor vannak az órák?
A kurzus alkalmai a legtöbb iskolában hétköznaponként 14:00 és 15:40, szombat délelőtt 9:30 és 11:10 órai kezdettel tartjuk, de ettől kezdő időpontok változóak lehetnek iskolánként. Egy kurzus összesen 17, heti egy darab 1,5 óra (2×45 perc) hosszú alkalomból áll.
Mi alapján történik a csoportbeosztás?
Diákjainkat kezdetben életkor és osztály alapján osztjuk be, jellemzően a 2-3., 4-5., 6-8., 9-11. osztályos diákok kerülnek egy csoportba. Később van lehetőség a fogénykonyság és tanulási gyorsaság alapján más csoportba is bekerülni, ezt próbáljuk figyelemmel kísérni, illetve az esetleges kéréseket rugalmasan kezelni.
Lehet-e kurzus indulása után csatlakozni egy csoporthoz?
A kurzus indulása után még 3 hétig van lehetőség csatlakozni a csoportokhoz. Aki később csatlakozik, annak pótlási lehetőséget biztosítunk a felzárkózáshoz.
Abba lehet-e hagyni a kurzust? Mi ennek a következménye?
Természetesen abba lehet hagyni a kurzust. A megkezdett hónapban a havi részlet megfizetését kérjük az ÁSZF alapján, a további fizetési kötelezettség viszont nem keletkezik. A féléves díj egyösszegű befizetése esetén a megkezdett hónapok szerint visszajáró összeget visszatérítjük.
Mennyibe kerül egy kurzus?
Kurzusaink havi díja a jelentkezési űrlap kitöltésénél látszik. A kurzus díja egy összegben vagy akár havi részletekben is fizethető. Egy kurzus egy félévig tart, ami általában 17 db 1,5 órás alkalomból áll.
Mikor és hogyan kell fizetni?
Valamennyi díjfizetést átutalással kell teljesíteni a díjról vagy annak egy részéről kiállított díjbekérőn, illetve a számlán megjelölt bankszámlára utalással. Kurzus díjának egyes díj részletei a félév során minden naptári hónap nyolcadik napjáig előre esedékes. Az esedékes díj részletről a Nebuland minden naptári hónap első napjáig számlát küld. Kivételes eset lehet a félév kezdete, utólagos becsatlakozás a csoportba vagy tört hónap a félév végén vagy elején, ilyenkor van hogy egybe számlázunk egy tört és egy teljes hónapot.
Ha a gyerek kihagy egy órát, akkor hogyan tudja pótolni azt?
Ha egy diák hiányzik, akkor mindenképpen biztosítunk pótlási lehetőséget, hogy az adott alkalom tananyagát ő is elsajátítsa. A pótlást mindig a kapcsolattartóval egyeztetjük.
Milyen hosszú egy kurzus? Mi történik a kurzus elvégzését követően?
Egy kurzus egy iskolai félévig tart, jellemzően 17 alkalomból áll, mely 4,5 hónapot ölel fel. Azonban kurzusaink közül több egymásra épülő is várható, melyeket többéves oktatásra terveztünk.
Van lehetőség egyéni órákra vagy kiegészítő mentorálásra?
Alapvetően igen. Oktatóink elérhetőségétől függően igyekszünk biztosítani lehetőséget egyéni órákra és kiegészítő mentorálásra azon diákok számára, akik ezt igénylik.
Van lehetőség kedvezményes árú vagy ösztöndíjas kurzus részvételre?
Iskolák alapítványaival igyekszünk partnerséget kialakítani hogy rajtuk keresztül ösztöndíjas helyeket tudjunk biztosítani. Ezen kívül, bár alapítványunk még nincs, alapítóink is igyekeznek mindent megtenni annak érdekében, hogy anyagi lehetőségtől függetlenül tudjanak nálunk tanulni diákok. Keressenek bennünket bizalommal amennyiben kurzus díj finanszírozással kapcsolatban tudunk segíteni.